ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանը եւ Լենա Նազարյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպել են խորհրդարան այցելած Հայաստանի 10 քաղաքական կուսակցություններից ընտրված երիտասարդ կին քաղաքական գործիչների հետ: Հյուրերը մասնակցում են «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի եւ «Էդուարդո Ֆրայե» հիմնադրամի նախաձեռնած «Քաղաքական առաջնորդություն կանանց համար» թեմայով դասընթացներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել հոլանդացի փորձագետներ Էսթեր Կայզերը եւ Վիմ Էյլերինգը:
Քննարկման թեման էր կնոջ դերը քաղաքականության մեջ:
Հյուրերը ծանոթացել են նաեւ ԱԺ թանգարանի ցուցանմուշներին, դիտել խորհրդարանի 100-ամյակին նվիրված լուսանկարչական ցուցահանդեսը:

Young Female Politicians Hosted in Parliament
On November 16, the RA NA deputies Karine Atshemyan and Lena Nazaryan met with the young female politicians elected from 10 political parties of Armenia, who visited the parliament. The guests take part in the courses titled ‘Political Leadership for Women’ initiated by Konrad Adenauer Stiftung/Foundation Armenia Office and Eduardo Frei Foundation. The Dutch experts Esther Keizer and Wim Eilering attended the meeting.
The theme of the debate was the woman’s role in politics.
The guests also got acquainted with the exhibits of the NA Museum and observed the photo exhibition dedicated to the 100th anniversary of the parliament.